QR kód s platobnými údajmi na faktúrach v PREMIER system

20.12.2013, 21:10,

Moderným spôsobom úhrady faktúr je v poslednej dobe platba pomocou QR kódov, ktoré se stali súčasťou ponuky mobilných akcií niekoľkých bánk. Zákazníci jednoducho načítajú pomocou "múdreho" telefónu (tabletu) s nainštalovanou mobilnou bankovou aplikáciou platobné údaje dodávateľa a odošlú ich k preplateniu. Celý proces platby je potom otázka niekoľkých sekúnd.


QR kód

Odberateľom tak tento spôsob prináša jednoznačné výhody v podobe zrýchlenia procesu platby či autorizácie prijatých faktúr, dodávateľom zase o niečo spoľahlivejšie úhrady vydaných faktúr a renomé modernej spoločnosti. V neposlednej rade to ocenia koncoví zákazníci tých spoločností, ktorí si nevedú počítačovú evidenciu prijatých faktúr a uprednostní rýchloplatbu pomocou QR kódu pred zložitejšou úhradou iným spôsobom.

QR kód v Premier system

Odteraz je možné faktúry s QR kódom vystavovať aj v našom ekonomickom informačnom systéme PREMIER System. Túto funkciu je možné si teraz navoliť na karteě Tlač faktúr a to na riadku „Tlač vrátane QR kódu (pre platbu telefónom)“.

Funkciu je možné voliteľne zapnúť či vypnúť, napríklad pre určité série tlače, ale aj prii tlači jednotlivých faktúr. QR kód s platobnými údajmi sa potom zobrazí v pravom dolnom rohu. Novinku si môžu stiahnuťt všetci užívatelia PREMIER system prostredníctvom funkcie Premier Update.

UPLATNENIE TLAČE QR KÓDU NA FAKTÚRE V PRAXI  

 

 
« Späť